Realistycznie spoglądamy w przyszłość bez strachu. A czy Ty jeszcze się boisz?

W ostatnim czasie w biurach podróży panuje zdenerwowanie i niepewność. Pytacie czy planować swoje wakacje w obliczu obecnej sytuacji. Podtrzymujemy nasze zdanie – oczywiście, że tak!

Świat przeszedł niejeden kryzys. Obecny nie jest ani pierwszą ani ostatnią taką sytuacją. Obserwowaliśmy kilkanaście kataklizmów z powodu huraganu, powodzi, wybuchu wulkanu czy zamieszek na tle politycznym, z którymi poradził sobie nie tylko świat, ale i branża turystyczna. Jesteśmy społeczeństwem z tendencją do generalizowania i tak też jest w tym przypadku. Wiele informacji na temat choroby to manipulacje ze strony social mediów, którym permanentnie ulegamy. Codziennie czytamy artykuły, które po pięciu godzinach okazują się fake newsami.

Obecna sytuacja prawdopodobnie nie wpłynie na wakacyjne plany. Czas letnich urlopów przypada za kilka miesięcy, kiedy minie okres na zachorowania. Klienci wyjadą na swoje wymarzone wakacje w tym roku, a aktualny stan spowoduje jedynie przełożenie podjęcia decyzji o wyjeździe.

A co z teraźniejszymi wyjazdami? Wszystkie wyjazdy do stref newralgicznych anulowano natomiast na wielu destynacjach turystycznych ryzyko zarażenia koronawirusem jest zbliżone do tego w Polsce. Należy pamiętać, że u większości zarażonych choroba ma łagodny przebieg – objawia się gorączką, kaszlem i trudnościami w oddychaniu. Koronawirus jest wrażliwy na środki do dezynfekcji, także gdziekolwiek jesteśmy szczególnie dbajmy o higienę – przede wszystkim zaleca się częste mycie rąk wodą z mydłem lub żelem na bazie alkoholu.

Zachowajmy rozsądek – obserwujmy sytuację i nie siejmy paniki.