Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na wakacjach!

Upragnione wakacje coraz bliżej? Nie możesz doczekać się kąpieli w morzu, leżenia w pełnym słońcu i spacerów o zachodzie słońca, ale czy na pewno pamiętałeś o wszystkim przed wyjazdem? Żeby spędzić swój urlop ze spokojna głową, warto pomyśleć o ubezpieczeniu.

Oczywiście każdy z nas wybiera się w podróż pełen entuzjazmu – i słusznie! – oby było kolorowo. Natomiast chcemy zaznaczyć, że nie każdy wyjazd idzie po naszej myśli, a niestety wypadki chodzą po ludziach. Nie jesteś w stanie przewidzieć, co może się wydarzyć. Należy pamiętać, że kupując zorganizowaną wycieczkę nabywasz podstawowe ubezpieczenie, zazwyczaj jest to ok. 15 tys. euro za koszty leczenia. które w praktyce na niewiele się zdaje, ponieważ okazuje się, że liczba placówek i pomoc medyczna są bardzo ograniczone. W przypadku zdarzenia losowego nie otrzymasz specjalistycznej pomocy zatem przygotuj się przed podróżą, by nie martwić się później kosztami. Niech wyjazd zostanie na długo w pamięci, a ubezpieczenie pozwoli komfortowo i ze spokojem przeżywać beztroskie chwile!

Ku przestrodze przytoczę tragiczną historię sprzed miesiąca, która spotkała dwie pary przyjaciół spędzających urlop na Madagaskarze. Pierwszego wieczoru po przyjeździe znajomi siedzieli na drewnianej huśtawce. W pewnym momencie huśtawka się zerwała, a drewniana belka przycisnęła obie dziewczyny – jednej spadła na głowę, drugiej na nogi. Nastała panika, brak porozumienia, bariera językowa, biedny szpital, brak sprzętu medycznego… Finał był tragiczny, ponieważ jedna z dziewczyn zmarła… na wakacjach. Takie przypadki dają do myślenia i potwierdzają, że zakup ubezpieczenia na wyjazd nie jest ani naciąganiem ani marnowaniem pieniędzy. Nie kieruj się tym, że nic złego się nie stanie, a Ty nie chcesz mieć dodatkowego wydatku. Musisz pamiętać, że jeśli wybierasz się do kraju, gdzie nie możesz liczyć na fachową pomoc to szczególnie musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Szczególnie w krajach ubogich, gdzie na miejscu nie ma odpowiedniej opieki medycznej, a leczenie wymaga transportu do innego miasta – trzeba wziąć pod uwagę ubezpieczenie uwzględniające koszty transportu medycznego.

Zastanów się, czy nie warto dopłacić przed wyjazdem i mieć spokojną głowę na wakacjach.

W przypadku pytań nasi doradcy podróży chętnie udzielą informacji oraz doradzą, który wariant wybrać http://www.bislcc.pl/kontakt