DOKUMENTY WYMAGANE DO PRZEKROCZENIA GRANICY

Wróciliśmy do podróży, ale przepisy dotyczące wyjazdów nadal się zmieniają. Poniżej przekazujemy aktualnie obowiązujące obowiązkowe dokumenty, jakie należy uzupełnić i zabrać na podróż do najbardziej popularnych destynacji w te wakacje. Dokumenty udostępniamy poniżej w formie pdf oraz linków do formularzy on-line. W razie pytań dotyczących wymaganych obecnie dokumentów służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z nami.

We wszystkich poniżej wymienionych państwach każdy z uczestników ma obowiązek wypełnienia Karta Lokalizacji Pasażera (w dwóch egzemplarzach – na wylot i na powrót), Deklaracja Pasażera Dla Ochorny Zdrowia Publicznego w związku z COVID-19 (2 egzemplarze na loty w obie strony)  oraz Deklaracji Enter Air (także 2 egzemplarze, tylko dla połączeń Enter Air)

ALBANIA

BUŁGARIA

CHORWACJA

CYPR

  • Wymagany negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (PCR) przed wejściem na pokład samolotu, wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przez podróżą.
  • Cyprys Flight Pass https://cyprusflightpass.gov.cy/ – Należy uzupełnić na mniej niż 24 godziny przed wylotem

GRECJA

  • Deklaracja Zdrowia Grecja, a także kod QR https://travel.gov.gr/#/ – Należy uzupełnić na mniej niż 24 godziny przed wylotem
  • Na lotnisku po przylocie losowo (zwykle u kilkunastu osób z samolotu) są wykonywane testy na obecność koronawirusa na koszt Rządu Grecji.

HISZPANIA

MADERA

  • Powinno się wykonać test na obecność koronawirusa nie wcześniej niż 72 h przed wylotem. Jeśli tego nie zrobimy, na lotnisku obowiązkowo są wykonywane takie testy na koszt Rządu Madery.
  • Kod QR https://madeirasafe.com/#/login – Należy uzupełnić w terminie od 48 do 24 godzin przed wylotem

TURCJA

TUNEZJA